İstanbul’dan yola çıkarak Altınoluk’a gelecekseniz Tekirdağ - Çanakkale - Küçükkuyu güzergahıyla Altınoluk’a gidebilirsiniz. İstanbul Avrupa yakasından gidecekseniz Tekirdağ üzerinden yolunuz kısalabilir.

İstanbul’dan Tekirdağ Üzerinden Altınoluk Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Altınoluk’a çeşitli güzergâhlarla gidilebilir. Tekirdağ üzerinden Altınoluk’a gitmek için öncelikle İstanbul’dan Tekirdağ istikametine gidilmesi gerekiyor. Tekirdağ’dan sonra da Çanakkale istikametine ve devamında Küçükkuyu rotasına giderek son durak olan Küçükkuyu’dan sonra Altınoluk istikametine gidilerek toplamda 433 km mesafe kat edilir.

İstanbul – Tekirdağ – Çanakkale – Küçükkuyu – Altınoluk

İstanbul’dan Altınoluk istikametine gitmek için öncelikle 132 km olan İstanbul Tekirdağ arası yol kat edilmesi gerekir. Bu istemedikten sonra Tekirdağ’dan yola çıkılarak Gelibolu istikametine gidilir. Gelibolu’ya vardıktan sonra ise ya Lapseki ya da Eceabat istikametine gidilerek feribot aracılığı ile karşıya geçmeniz gerekiyor. Bu aşamadan sonra Ezine istikametini takip ederek Küçükkuyu’ya varacaksınız. Küçükkuyu’ya vardıktan sonra Altınoluk istikametine giderek Altınoluk’a varabilirsiniz. Bu rota üzerinde giderken tercihinize göre çeşitli kasaba ve tatil mekanlarına uğrayarak mola verebilir, yolculuğunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?

Merve Dursun ()
01:27, 05 Haziran 2017

Çok güzel bir anlatım olmuş, elinize sağlık çok teşekkürler.