İstanbul’dan Altınoluk’a giderken Bursa istikametini seçerseniz yolunuz Çanakkale’ye göre kısalacaktır. Elbette İstanbul Anadolu yakasından Altınoluk’a gittiğinizi var sayıyoruz.

İstanbul’dan Bursa Üzerinden Altınoluk’a Nasıl Gidilir

İstanbul ile Altınoluk arası en az 509 kilometre mesafedir. İstanbul’dan Bursa Balıkesir üzerinden Altınoluk’a gidecek kişiler yaklaşık olarak 500 kilometre mesafe gitmeleri gerekiyor. Bu mesafe seçtiğiniz rotaya göre değişiklik gösterebilir. Özel araç ile bu mesafeye gitmek isteyenler için öncelikle İstanbul üzerinden Bursa’ya 243 kilometrelik yol gidilmesi gerekiyor. Bu da yaklaşık olarak 2 – 2.5 saat bir zaman gerektiriyor. Ama Körfezi dolaşmadan direkt olarak Osmangazi köprüsü ile karşıya geçerseniz bu süre 1 – 1.5 saate kadar azalabilir. Bu aşamadan sonra Bursa Balıkesir arası istikamette gidilmesi gerekiyor. Bursa – Balıkesir arası yol 151 kilometredir. Bir buçuk saat gibi bir sürede bu mesafe gidilebilir.

Balıkesir – Edremit – Altınoluk Yolu

Balıkesir’e geldikten sonra Balıkesir Edremit istikametine gidilir. Balıkesir Edremit arası 90 kilometredir. 1 saatlik süre içinde bu yol gidilebilir. İstanbul Bursa yolu üzerinden Altınoluk’a gitmek için son durak Edremit’tir. Edremit’ten sonra 17 kilometre daha gidilerek Altınoluk şehir merkezine ulaşılır. Bu istikamet normal istikamettir. Bir de alternatif yol güzergâhı kullanılarak daha değişik bir rota belirlenebilir. Alternatif Güzergâh için Bursa üzerinden gelirken Susurluk’ta mola verilebilir. Burada meşhur ayran içilebilir.

Balıkesir üzerinden Altınoluk’a giderken eğer Edremit’ten farklı bir rotayla giderseniz Ayvalık’ta mola vererek meşhur Ayvalık tostu yenilebilir. Ancak, bu durumda yolunuz yaklaşık 1 saat uzayacaktır.

Balıkesir – Edremit Yolu Yapıldı

Bu arada Balıkesir – Edremit yolu yeni yapıldı sayılır. Bu nedenle de süre bir hayli kısaldı. Çift şerit güzel bir yoldan gidersiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?