Ankara’dan Altınoluk’a ister karadan ister de tren ile gidebilirsiniz. Ankara’dan Altınoluk’a nasıl gidilir gelin birlikte bakalım.

Ankara’dan Altınoluk’a Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Altınoluk’a gitmenin çok fazla alternatifi olmamakla birlikte kara yolu veya tren yolu seçimini yapmanız sizin elinizdedir. Özel aracınızla gidecek olursanız 7-8 saat sürecek olan yolculuğunuzda Bursa, Balıkesir; Eskişehir yolu üzerinden güzergâhı çizerek seyahatinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Otobüs yolculuğu ile biraz daha uzun sürecek ama günümüz konforunda bu yorgunluğu fazla hissetmeyebilirsiniz.

Ankara’dan Kütahya Üzerinden Altınoluk’a Gidiş

Bu yolu çok fazla tercih etmenizi tavsiye etmeyiz. Yol eskiye göre çok güzel olsa da Kütahya – Dursunbey – Balıkesir arasında hala bazı yerlerde çalışma olabilmektedir.

Ankara’dan Tren İle Altınoluk’a Gitmek

Bir diğer alternatif tren yolculuğu ile Ankara’dan direk Balıkesir’e seyahat edip gara ulaştıktan sonra Balıkesir otogarından her zaman bulabileceğiniz (15 dakika aralıklarla ) Altınoluk otobüsleriyle yaklaşık 2,5 saatlik seyahatle Altınoluk’a ulaşabilirsiniz.

En pahalı ama en fazla zaman kazandıran seyahat alternatifi ise hava yoluyla İzmir’e gidip oradan 3 – 3,5 saatlik kara yolculuğu ile seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?