Altınoluk yemekleri deyince akla ilk gelen deniz ürünleri ve zeytinyağıdır. Sardalya, barbunya, istavrit, çinekop vs balıkları zeytinyağı eşliğinde mükemmel bir tat ile yiyebilirsiniz .

Altınoluk’ta Ne Yenir Ne İçilir?

Altınoluk’ta Ne Yenir Ne İçilir?

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir cennet parçası olan Altınoluk’ta ne yenir ne içilir deyince akla ilk olarak deniz ürünleri ve meşhur zeytinyağları geliyor. Altınoluk’ta dünyanın en kaliteli zeytinyağları üretiliyor ve Altınoluk’ta yiyeceğiniz her şeyin içinde bu eşsiz zeytinyağından bir parça buluyorsunuz. Bu yüzden Altınoluk’ta leziz olmayan bir şey bulamamanız imkansız. Ege’nin lezzetleri Altınoluk’ta toplanmış diyebiliriz.

Altınoluk’ta Tatmadan Geri Dönmememiz Gereken Şeyler Nedir?

Altınoluk’a yolunuz düştüğünde tatmadan geri dönmemeniz gereken lezzetler bulunuyor. Bunların en başında meşhur körfez balıkları var. Deniz manzaralı restoranlarda balıkçıların yeni getirdiği taze balıkları tatma fırsatını bulabilir, denizin kokusunu içine çekebilirsiniz. Ya da bol çam ağaçlarının arasında Altınoluk’un oksijeni eşliğinde balığınızın tadını çıkarabilirsiniz. Sardalya, barbunya, istavrit, çinekop gibi balıkları normalde olduğundan daha lezzetli ve ucuza yiyebilirsiniz.

Altınoluk’ta uyandığınız bir sabahta kahvaltı ederken sofrada bulunması gereken lezzetlerden biri de yöreye özgü peynirlerdir. Bu peynirler sütteki yağ miktarı alınmadan yapılıyor. Altınoluk otelleri kahvaltılarda bu peyniri sizlere sunuyor. Yaz mevsiminde yolunuz Altınoluk’a düşerse serinlemek için yol kenarındaki taze karadut suyu sıkan satıcılardan bu eşsiz içeceği tadabilirsiniz. Altınoluk deyince akla gelen ilk şeylerden olan zeytinyağı da Altınoluk restoranlarında ve Altınoluk otellerindeki yemeklerde kullanılıyor. Böylece yediğiniz yemeklerin tadı daha bir leziz hale geliyor. Kahvaltılarda da bu altın sarısı zeytinyağına ekmeğinizi bandırabilirsiniz. İsterseniz Altınoluk zeytinyağı satan yerlerden bu tarifsiz yağı satın alabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?