Altınoluk, Edremit Körfezi’nin en nadide lokasyonlarından birisidir. Altınoluk su ve doğa sporları bakımından da bölgede dikkat çeker.

Altınoluk Su ve Doğa Sporları

Altınoluk Su ve Doğa Sporları

Altınoluk bölgesinde tatil yapmaya karar verdiyseniz; yapabileceğiniz çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Su ve doğa sporları da bu aktivitelerden en çok tercih edilenleridir. Denize girerek, güneşin tadını çıkartmanın yanı sıra katılacağınız su ve doğa sporlarıyla heyecanlı ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Altınoluk Doğa Sporu Faaliyetleri

Doğa sporları yapmasını sevenler, Kazdağları’na giderek bu bölgede hiking ve trekking yapabilmektedir. Rehber eşliğinde gezilere katılarak, Şahinderesi Kanyonu’nda gezilebilmesi de mümkündür. Bu aktiviteler hem insan sağlığına hem de ruhuna olumlu etkilerde bulunmaktadır. Yapacağınız doğa yürüyüşleri ile eşsiz manzaraların da keyfine varabilirsiniz.

Altınoluk Su Sporları

-Rafting: Balıkesir ve çevresi, sahip olduğu ırmak ve nehirlerle su sporlarının yapılabileceği uygun bir yerdir. Bu nedene rafting yapmayı sevenler, bölgedeki rafting turlarına katılarak, bu sporun heyecanını doyasıya yaşayabilmektedir. Kamp yapmayı sevenler ise, kamp konaklamalı rafting turlarını tercih edebilir.

Altınoluk Deniz Sporları

Altınoluk sahillerinde düzenlenen çeşitli su sporları aktiviteleri almaktadır. Jet ski, sürat teknesi ile çekilen muz ve hamburger, deniz bisikleti, su kayağı ve kano bu etkinliklerden bazılarıdır. Ayrıca yunus ve sörf araçları da kiralanabilmektedir. Bölgedeki uygun yerlerde sandal aktiviteleri gerçekleştirilmesi mümkündür. Sandal ile çıkılan yolculuklarda balık avlamak isteyenler, balık tutma aktivitesine katılabilir.

Denizde yapılacak zor ama güzel su sporlarından bir tanesi de yelkendir. Rüzgârın keyfini çıkarabileceğiniz yelken sporu için, küçük bir eğitim alarak bu sporu yapmayı deneyebilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?