Altınoluk Plajları temizliği, serinliği ve sahil uzunluğu ile vazgeçilmezdir. Altınoluk Mavi Bayraklı Plajları ve Kazdağları sizleri bekliyor.

Altınoluk Plajları

Altınoluk Plajları

Altinoluk’ta girinti ve çikintilarla birlikte 43 km uzunlugunda bir sahil seridi bulunmaktadir. Bu sahil Edremit körfezinin kuzeyinde yer alir. Mihli Çayi’ndan baslayan sahil Kuruçay’a kadar devam etmektedir. Ege Denizi’nin tüm kiyilarinda oldugu gibi Altinoluk sahili de girintili çikintili bir haldedir. Bu sahilin önemli çikintilari, Ayvaliburun, Burunucu, Kocaburun, Fener Burnu ve Mihli Burnu’dur. Fener Burnu’nda bir tane deniz feneri bulunmaktadir. Altinoluk’ta yer alan koylar ise Avcilar Koyu, Narli Koyu, Karapinar Koyu ve Hamitdere Koyu‘dur. Altinoluk’un Iskele adinda bir mahallesinde bir balikçi barinagi bulmak da mümkündür.

Altinoluk’ta Yasam

Altinoluk’ta hem kasaba da hem de denizde dogallik halen sürmektedir. Bu yüzden denizi ülkemizin pek çok yerinde görülen kirlilik yoktur. Gelisen aritma teknolojisi ve kanalizasyon sistemleri ile olusabilecek kirliligin önüne geçilmistir. Kiyilarda kirlenme durumunun kontrol edildigi anlamina gelen Mavi Bayrak projesi Altinoluk’ta da vardir. Mavi bayrakli plajlar hem turistler tarafindan daha çok tercih edilmekte hem de bu kasabaya prestij kazandirmaktadir.

Altinoluk’un Mavi Bayrakli Plajlari ve Diger Plajlari

Altinoluk merkez plaji, Özdemir Sitesi plaji, Rihtim Beach plaji, Altiner Oteli plaji, Afrodit Tatil Köyü plaji, Antandros Plaji ve Akçam Oteli plaji Altinoluk’ta bulunan mavi bayrakli plajlardir. Sener Sahil Sitesi plaji, Sahin Deresi plaji, Kervan Tatil Köyü plaji ve Sir Motel plaji diger plajlardandir. Plajlarda kafeterya bulmak mümkündür. Sürat tekneleri, kano gezintisi, plaj voleybolu gibi eglenceli aktiviteler de sunulmaktadir.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?