Altınoluk’ta gidip gezebileceğiniz çok fazla yer bulunmaktadır. Bunların başında Hasanboğuldu Göleti, Sütüven Şelalesi, Sarıkız Tepesi gibi yerler gelmektedir.

Altınoluk’ta Nereye Gidilir?

Altınoluk’ta Nereye Gidilir?

Altınoluk Nerede?

Güzide illerimizden Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı olan Altınoluk, kuzeyde Kaz Dağları ile güneyde de Edremit Körfezi ile komşudur. Mitolojide İda dağı olarak geçen ve Alplerden sonra dünyanın ikinci oksijen deposu olarak bilinen Kaz dağlarının eteklerinde yemyeşil doğası, temiz havası, zeytin ağaçları ve pınarlarıyla cennetten bir köşedir Altınoluk.

Altınoluk’ta Nereye Gidilir?

Altınoluk ve çevresi gezip görmek için ideal bir bölgedir. Hasan Boğuldu Göleti, Kızılkeçili Çayı üzerinde doğal bir kayanın yine doğal yollarla havuza dönüştüğü bir yerdir. Sutüven Şelalesi Beyoba köyünde olup görülmeye değer bir doğa harikasıdır. Mıhlı Çayı, Kaz dağlarının serin sularını sizinle buluşturmaya hazır beklemektedir. Şahindere Kanyonu, Altınoluk’u oksijen deposu yapan yerdir. Sarıkız Tepesi, mitolojik efsanelerin mekanı olup doğal güzelliklerle misafirlerini karşılar. Tahta kuşlar Müzesi Türkmenlerin tarihini günümüze taşıyan Unesco ödüllü ve mutlaka görülmesi gereken bir müzedir. Antros Antik Kenti Kaz dağları eteğinde eski bir şehir olup, tarihteki pek çok milletin sahiplenmeye çalıştığı bir yerleşimdir.

Altınoluk’ta Alışveriş

Altınoluk’ta her cumartesi kurulan pazar mutlaka görülmelidir. Yörükler milli kıyafetleriyle kendi üretimleri olan zeytin, zeytinyağı doğal sebzeler ve meyveleri pazarda bir şölen havasında sunarlar.

Altınoluk’ta Konaklama

Altınoluk temiz havası kadar mavi bayraklı plajları ile de gezginler için idealdir. Sezonun mayısta başladığı Altınoluk ve Altınoluk Otelleri, rezervasyonları genelde acenta aracılığıyla yapmadığından konaklama öncesi planlamalarınızı yapıp otelleri aramanız yerinde olacaktır. Altınoluk otelleri, pansiyonları ve apart otelleriyle insana evinde tatil yapıyormuş hissini veren nadir tatil beldelerindendir.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?