Altınoluk Nerede merak ediyorsanız; Altınoluk, Balıkesir Edremit’e bir mahalledir.Altınoluk Haritası ile Altınoluk’u daha iyi tanıyacaksınız.

Altınoluk Nerede? Altınoluk Harita

Altınoluk Nerede? Altınoluk Harita

Altınoluk, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı olan bir tatil beldesidir. Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla birlikte mahalle durumuna geçen Altınoluk, Balıkesir ve yöresinin en meşhur tatil kasabaları arasında yer almaktadır.

Altınoluk – Edremit – Balıkesir

Şu anda kış aylarında yani yerleşik olarak 20.000’in üzerinde kişinin yaşadığı mahallenin aslında ilçe olması da düşünülüyordu. Yan tarafındaki Çanakkale köyleri ve beldeleri buraya bağlanacaktı ancak mahalleye dönüşümünden sonra bu planın mümkünatı da kalmadı.

İstanbul’dan Altınoluk Kaç KM? Kaç Saat?

Görselde de görüldüğü üzere Altınoluk’a İstanbuldan kara yoluyla gelecekseniz, 3 farklı alternatifiniz var.

Çanakkale Üzerinden Altınoluk

Eğer, Avrupa yakasında özellikle de Beylikdüzü, Avcılar, Silivri taraflarındaysanız bu güzergahı kullanmanızda yarar var.

İstanbuldan Altınoluk Kaç KM Kaç Saat

Bursa – Susurluk Üzerinden Altınoluk

Anadolu yakasındaysanız, bu güzergahı tercih etmeniz gerekiyor. Şimdi Osmangazi Köprüsü ve Körfez Otobanı da (kısmen açıldı) açıldığı için kolay ve hızlı bir şekilde gelebiliyorsunuz. 4-5 saat arasında Altınoluk’a ulaşabilmeniz mümkün olabiliyor.

Bandırma Üzerinden Altınoluk

Bu yol çok mantıklı değil eğer tabii gezmeyi sevmiyorsanız. Sadece farklı yerleri görmek isterseniz tavsiye ederiz. Aksi takdirde yolunuz en az 1 saat uzamış olacak. Ancak mesafe yani km bazında çok da değişiklik olmayacaktır. Süre olarak 1 saat artsa da yol olarak 12 km artacaktır.

İzmir’den Altınoluk’a Ulaşım

İzmirin merkezinden Altınoluk yaklaşık 210 km’dir. Ancak, Dikili de bir İzmir ilçesi olmasına rağmen, Dikili – Altınoluk arası sadece 85 km’dir.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?