Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı olan Altınoluk yaz aylarında sıklıkla tercih edilen tatil beldesidir. Oksijen seviyesiyle dünyanın sayılı yerlerinden olan Altınoluk tatil beldelerinin gözdesidir.

Altınoluk Hakkında

Altınoluk Hakkında

Altinoluk Nerededir?

Altinoluk, Balikesir ili Edremit ilçesine baglidir. Daha çok yazin tercih edilen Altinoluk tatilciler tarafindan siklikla ziyaret edilmektedir. Hem tarihi dokusu hem cografi konumuyla ilgi gören Altinoluk’un, kuzeyinde Kaz daglari Güneyinde Edremit körfezi bulunur. Son zamanlarda Kaz Daglarinda ki yürüyüs etkinlikleri medyada fazlaca yer bulmus, oksijen bakimindan dünyanin sayili yerleri arasinda yerini almistir. Ayvalik, Cunda, Sarimsakli’ya da konum olarak yakin olan Altinoluk vakti güzel degerlendirecek imkânlar sunmaktadir. Sadece yazin degil bahar aylarinda da keyifle tadini çikarabilecegimiz Altinoluk, sehir düzeni, butik otelleri, yemekleri, doga yürüyüsleriyle tatilcilerde güzel anilar birakiyor.

Altinoluk’a Nasil Giderim?

-Istanbul’dan kendi aracinizla seyahat etmek istediginizde 1.30 saatte feribot kullanarak Bandirmaya varabilirsiniz, Susurluk yolu üzerinden önce Akçay’a oradan da Altinoluk’a gidebilirsiniz.
-Susurluk yolu üzerinde bulunan dinleme tesislerinde Susurluk Ayrani içerek yorgunlugunuzu atabilirsiniz.
-Otobüsle gitmeyi tercih ederseniz, sehirler arasi direkt ulasim saglayan firmalari tercih edebilirsiniz. Bilet ya da kendinize uygun vakit için bilet bulamazsaniz Balikesir’den sehir içi araçlarla aktarma yapabilirsiniz. Balikesir otogardan saat basi kalkan araçlari kullanip 2 saatte Altinoluk’a varabilirsiniz.
-Izmir’den Altinoluk’a seyahat etmek istediginizde Ayvalik yolu üzerinden Edremit’i geçerek Altinoluk’a gidebilirsiniz.
-Altinoluk’a Ankara’dan gelmek isterseniz, Bursa Karayolu üzerinden Balikesir’e oradan da 2 saat içinde Altinoluk’a seyahat edebilirsiniz.
-Dinlenmek için birden fazla seçenek sunan Altinoluk, temiz havasi tarihi dokusuyla size yorgunlugunuzu unutturacak ve keyifli vakit geçirmeye baslayacaksiniz.

Altinoluk Otelleri

Her kesime göre seçenek sunan Altinoluk Otelleri, Apart Oteller, Butik Oteller, Pansiyon ve Yildizli Otellerle misafirlerine konfor sunuyor. Termal otelleriyle de öne çikan Altinoluk ‘ta merkezde kalmak istemezseniz Göre, Küçükkuyu, Sarimsakli, Cunda ‘ yi da tercih edebilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?