Altınoluk gezilecek yerler bakımından zengindir. Doğası, denizi ve tarihi ile turistlerin ilgisini çekebilecek birçok gezilecek yer bulunuyor Altınoluk’ta.

Altınoluk’ta Gezilecek Yerler

Altınoluk’ta Gezilecek Yerler

Altınoluk, hem doğa turistlerine hem deniz / güneş isteyen turistlere hem de gezginlere doyurucu bir tatil imkânı sunan, mükemmel bir tatil beldesidir. Mavi bayraklı plajları ile her geçen gün daha fazla deniz sever insanı kendine çekmeye devam ediyor. Aynı zamanda Kaz Dağları’nın güzelliği ile de doğa sever kişilerin göz bebeği haline geliyor.

Altınoluk Otelleri ve Uygun Otel Ücretleri

Altınoluk otelleri turistlerin Altınoluk’u sevmesi için başka bir sebep. Hem ekonomik hem kaliteli konaklama imkânları sunan Altınoluk Otelleri övgüyü hak ediyor. Altınoluk civarında bulunan Cunda, Ayvalık, Güre, Edremit gibi gezilmeye değer ilçeler de Altınoluk’un değerini yükseltmektedir.

Peki, Altınoluk’ta gezmeden dönmememiz gereken yerler nereler? Gelin birlikte bu güzel listeye göz atalım.

Sutüven Şelalesi

Beyoba Köyü’ne girdikten sonra sola inen toprak yoldan devam ettiğinizde bir kaç kilometre sonra şelalenin piknik alanına iniyorsunuz. Şelale de piknik alan da doğayı seven insanları mutlu etmek için tasarlanmış gibi. Bir de şelaleyi gördükten sonra asla hemen geri dönmemek gerek. Şelaleden yukarı doğru çıkarken mevsimine göre sebze meyve satan yerel insanları görmek ve yöresel yemeklerden tatmakta ayrı bir zevk

Mıhlı Çayı

Mıhlı Çayı

Doğa yürüyüşlerinde kulağa gelen serin su sesleri herkesin hoşuna gider. Çayın etrafına serpişmiş küçük büyük şelaleler de keyife keyif katar niteliktedir.

Kazdağları sarıkız

Sarıkız Tepesi

Efsanelerde adı geçen ve 1574 metre yüksekliğinden Altınoluk’a bakmanızı sağlayan Sarıkız Tepesi. Tepeye çıktığınızda sanki tüm Altınoluk, tüm Ege ayaklarınızın altındaymış gibi olacaktır.

Kazdağları Şahinderesi Kanyonu

Sırada size enfes bir oksijen şöleni yaşatacak olan Şahindere Kanyonu var. Altınoluk’un neresinde olursanız olun, aldığınız nefesin temizliği bu kanyondan geliyor. Kanyona girildiğinde hissedilen ilk şey ciğerlere dolan buram buram bir çam kokusu olacaktır.

Abdullah Efendi Konağı

Abdullah Efendi Konağı’nın geçmişi 150 yıldan öncesine dayanmaktadır. 1. Dünya Savaşı sırasında rahip bir sahibi vardır ancak sahibi bu evi Abdullah Efendi’nin Midilli Adası’ndaki bir ev ile değiş tokuş eder. Bu tarihten sonra ev Abdullah Efendi Konağı olarak kalır.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?