Altınoluk’ta yol boyunca görebileceğiniz tezgâhlardan yöresel ürünler, hediyelik eşyalar ve el yapımı ürünler gibi çeşit çeşit ürünleri satın alabilirsiniz.

Altınoluk ve Alışveriş

Altınoluk ve Alışveriş

Balıkesir’in cennet sahil kasabası Altınoluk, bir tarafta mavi ege denizi, diğer tarafta ise Kaz dağları ile inanılmaz güzelliklere ve temiz havaya sahiptir. Altınolukta deniz sefası geç saatlere kadar sürer. Akşam yemeğinden sonra çarşıya gidilir. Dost ve akrabalara Altınoluk’u simgeleyen küçük hediyeler almak için en uygun yerdir çarşı.

Altınoluk Çarşıda Alışveriş

Meydana giden yol boyunca türlü türlü tezgahlarda yöresel ürünler, hediyelik eşyalar ve el yapımı ürünler sergilenir ve satışa sunulur. Ayrıca Altınoluk’ta her köşe başında köylerden gelen ve kendi yaptıkları zeytin ve zeytinyağlarını satan kadınlar vardır. Tamamen doğal ve ev yapımı bu ürünler sağlıklı beslenmeye dikkat edenlerin gözdesidir. Birde Altınolukta cumartesi günleri kurulan pazar vardır, bu pazarda da yöresel kıyafetleri ile satış yapan Yörüklerin tezgahında zeytin, doğal sebze ve meyve, şifalı otlar bulunmaktadır. Altınolukta özgün eşyalar ve giysiler satılan otantik dükkanlar oldukça fazladır. Ayrıca merkezde bulunan mağazalarda takı, süs eşyaları ve Altınoluğu ifade eden figürler bulunmaktadır. Altınolukta alışveriş merkezide bulunmaktadır. Büyük şehirlerde ne kadar tercih edilse de alışveriş merkezleri, Altınoluk gibi bir cennet köşesinde küçük ama otantik dükkanlarda satılan eşyalar ve el yapımı ürünleri görme ve alışveriş yapma imkanı çarşıdadır

Altınolukta genel ev ihtiyaçları için her şey bulunabilen süpermarket, hipermarket vb. marketler mevcuttur. Altınoluk’ta her köşe başı kasap ve bakkalda bulunmaktadır, Altınoluk otellerinin birçoğu çarşının yakınındadır. Ayrıca cumartesi günleri kurulan semt pazarında her çeşit sebze, meyve, çeşitli otlar ve akla gelen her şey mevcut, üstelik sebze ve meyveler dalından koparılıp getiriliyor pazara, hepsi taze ve çoğu doğal. Otların birçoğu kaz dağlarından Yörükler tarafından toplanıp getiriliyor pazara. Eğer cumartesi günü semt pazarını kaçırılsa yakında bulunan Akçay veya Edremit pazarına gidilebilir.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Altınoluk Plajları
Sonraki Haber » Altınoluk Aktiviteler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?